اخبار

حضور شرکت توربین ارکان ایرانیان در نمایشگاه نفت و گاز ابوظبی (ADIPEC)

نمایشگاه ADIPEC ابوظبی یکی از نمایشگاه های شناخته شده در سطح بین المللی برای فعالان حوزه نفت و گاز می باشد در این راستا و با توجه به اهمیت دوران پسا تحریم، تیم مدیریتی این شرکت متشکل از ۱۱ نفر از مدیران اجرایی، عملیاتی و ستادی شرکت های تابعه گروه به همراه مدیریت محترم عامل گروه توربین ماشین خاورمیانه برنامه ریزی ویژه ای را برای بازدید از این نمایشگاه در نظر گرفتند و از تاریخ ۱۹/۰۸/۱۳۹۴ لغایت ۲۲/۰۸/۱۳۹۴ اقدام به بازدید از نمایشگاه و انجام مذاکرات با شرکت های خارجی علاقه مند به همکاری نمودند.

رونمایی از دستیابی به دانش مهندسی، ارتقا و ساخت نخستین توربین گاز کلاس ۴ مگاوات

رونمایی از ساخت توربین گازی با حضور رکن الدین جوادی، مدیر عامل شرکت ملی نفت، بیژن عالیپور، مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب ، نماینده محترم مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی، مدیران عالی شرکت نفت، رئیس سازمان صنایع شهرستان قدس و نیز مدیران و پرسنل مجموعه شرکت توربین ماشین خاورمیانه روز یکشنبه (١٠ خرداد ماه سال ۱۳۹۴) در کارخانه این شرکت برگزار شد. رکن الدین جوادی، در آیین رونمایی از نخستین توربین گازی ساخت داخل در جمع خبرنگاران اعلام نمودند که سطح توان تولیدکنندگان داخلی در حوزه تجهیزات صنعت نفت بیش از ۸۰ درصد است.

دستاوردی دیگر از تلاشگران صنعت داخل

راه اندازی توربوژنراتور بخار ۲۰ مگاواتی نیروگاه حرارتی مجتمع عظیم ذوب آهن اصفهان با سیستم کنترل مدرن و توسعه یافته که طراحی، نصب و اجرای آن توسط شرکت توربین ماشین خاورمیانه صورت پذیرفته است را به کلیه صنعتگران خستگی ناپذیر کشور تبریک عرض می نماییم.

• همکاری شرکت مدیریت پروژه های توربین ارکان ایرانیان در زمینه ارتقاء توربین گاز کلاس ۴ مگاوات

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف، شرکت مدیریت پروژه های توربین ارکان ایرانیان بعنوان یکی از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف، در زمینه پروژه بومی‌سازی دانش فنی و ساخت توربین گاز ارتقاء یافته شرکت توربین ماشین خاورمیانه که برای شرکت ملی مناطق نفت‌خیز پیگیری می‌شود، در حال همکاری می باشد.

• تولید اقتصادی آب شیرین با استفاده از توربین‌های گاز

مدیر بهره‌وری منابع تولید سازمان بهره‌وری انرژی ایران خبر داد: تولید اقتصادی آب شیرین با استفاده از توربین‌های گاز تمام مراحل شناسایی، مهندسی، طراحی معکوس، بازطراحی و ساخت اجزا و قطعه‌های این توربین گاز بدون هیچ‌گونه کمک فنی از سوی شرکت‌های خارجی صورت گرفته است.
مدیر دفتر مطالعه‌ها و بهره‌وری منابع تولید سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) از تولید اقتصادی آب شیرین با استفاده از توربین‌های گاز خبر داد.

• بومی‌سازی دانش فنی و تعمیرات اساسی کمپرسورهای سانتریفیوژ توسط شرکت مدیریت پروژه های توربین ارکان ایرانیان برای اولین بار در کشور

متخصصان شرکت مدیریت پروژه های توربین ارکان ایرانیان، از شرکت های مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف، موفق به بومی سازی تعمیرات اساسی کمپرسورهای سانتریفیوژ گردیدند. شرکت مدیریت پروژه های توربین ارکان ایرانیان از زیرمجموعه های شرکت توربین ماشین خاورمیانه بوده که دارای بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت تخصصی ساخت و تعمیرات اساسی در صنعت ماشین آلات دوار می باشد.